Audi ontwikkelt nieuw In-Car Sound Technology
Categories: Algemeen
Geschreven door: AudiBlog Harry

Audi heeft al een hoge standaard v.w.b. In-car audio systemen door de samenwerking met de premium leveranciers Bang & Olufsen en Bose. Nu zijn de ontwikkeling engineers aan het kijken naar de volgende revolutie van in-car hifi met het Audi Sound Concept. Om het fisicalische principe genaamd “wave field synthesis” in de auto te krijgen, heeft het merk een Audi Q7 klaargestoomd met 62 luidsprekers – vijf woofers en vijf tweeters plus 52 zgn mid-range luidsprekers.

Wave field sysnthesis is een ruimtelijke audio-rendering-techniek waarbij “kunstmatige” geluidsgolven worden gesynthetiseerd door een groot aantal individueel aangestuurde luidsprekers.
Deze geluidsgolven lijken te starten van een virtueel startpunt, anders dan de traditionele spreidings-technieken zoals stereo, de lokalisatie van de virtuele bronnen is niet meer afhankelijk van de positie van de luisteraar. Met andere woorden het gehele interieur van de auto wordt zo een “sweet spot”
Lees en kijk verder: Gizmag.com



























July 6th, 2010 at 07:42
[...] Dit blogartikel was vermeld op Twitter door Harry. Harry heeft gezegd: Audi ontwikkelt nieuw In-Car Sound Technology: Audi heeft al een hoge standaard v.w.b. In-car audio systemen door … http://bit.ly/akDZ4o [...]