Lamborghini Blancpain Super Trofeo keert terug op het legendarische circuit van Spa

Categories: Algemeen, Lamborghini
Geschreven door: AudiBlog Harry

De Lamborghini Blancpain Super Trofeo-serie reist af naar het historische circuit van Spa-Francochamps in België, en zal daar van 29-31 juli zijn voor ronde 10,11 en 12 van dit seizoen. Beroeps- en privécoureurs zullen op het Belgische circuit strijden om de eer van de Super Trofeo. Er wordt gereden met de 570 PK sterke, vierwielaangedreven Lamborghini Super Trofeo, die afgeleid is van de Gallardo LP 560-4.

Na een sterk weekend, van 2-4 juli, op Paul Ricard HTTT, heeft de regerend Pro Drivers kampioen, Fabio Babini, met 57 punten, de leiding bij de beroepscoureurs. Babini haalde drie overwinningen binnen op het Franse circuit, rijdend in de MIK Corse Lamborghini Super Trofeo raceauto met startnummer 22. Mirko Venturi van Black Bull Swiss Racing staat momenteel op de tweede plaats met 48 punten, voor Blancpain Reiter Engineering’s Peter Kox met 42 punten. De Nederlandse coureur Kox miste de rondes op Paul Ricard, maar komt wel naar Spa om zijn uitdaging voor de titel weer aan te gaan. Zowel Kox als Babini hebben altijd goed gepresteerd in België: ze hebben vorig jaar allebei een Super Trofeo overwinning binnengehaald op dit legendarische circuit.

De leider bij de Pro-Am coureurs, Eugenio Amos zal in Spa achter het stuur kruipen van wagen nummer 69, de Lamborghini Super Trofeo van Touringauto. De Italiaanse privérijder, die ook Sales Manager is voor Lamborghini Centrum Milaan, heeft momenteel 62 punten. Ferruccio Bellini staat tweede met 56 punten, terwijl de teamgenoot van Babini (op Paul Ricard) Albert von Thurn und Taxis op 45 punten staat. De stand bij de teams: Touringauto gaat aan de leiding met 62 punten, met een voorsprong van slechts 2 punten op MIK Corse, die 60 punten hebben terwijl de top drie wordt afgesloten door Bonaldi Motorsport met 56 punten.

“Het circuit Spa-Francochamps is zeker één van de meest uitdagende circuits, dat te vergelijken is met de oude Nürburgring,” zegt Manfred Fitzgerald, directeur ‘Kwaliteit en Ontwerp’ bij Automobili Lamborghini. “Het niveau van de competitie is werkelijk verbluffend: we hebben een goed mix van Pro en Pro-Am coureurs, die een perfecte combinatie vormt voor spectaculaire races. Spa is een veeleisend circuit, dat zeer geschikt is voor de Super Trofeo: het is een baan die de ‘echte mannen’ naar voren brengt.”

De Lamborghini Blancpain Super Trofeo zal op het circuit van Spa-Francochamps het FIA GT1 Wereld Kampioenschap ondersteunen, waarbij de coureurs in drie 40 minuten durende races en een kwalificatieronde van 30 minuten de strijd met elkaar zullen aanbinden, tijdens dit drie dagen durende evenement.

Binnenkort kunt u op AudiBlog.nl ook nog een ’special’ verwachten van Peter Kox!

Stem of voeg toe aanUitleg over het gebruik van deze icons :  Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Plaatsen/stemmen op MSN Reporter Plaatsen/stemmen op Digg Toevoegen aan Symbaloo Stumble it! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Voeg toe aan je Google bladwijzers Abonneer je op de RSS-feed van deze site

One Response to “Lamborghini Blancpain Super Trofeo keert terug op het legendarische circuit van Spa”

  1. Tweets die vermelden Lamborghini Blancpain Super Trofeo keert terug op het legendarische circuit van Spa -- Topsy.com Zegt:

    [...] Dit blogartikel was vermeld op Twitter door Harry, AudiBlog. AudiBlog heeft gezegd: Lamborghini Blancpain Super Trofeo keert terug op het legendarische circuit van Spa: De Lamborghini Blancpain Supe… http://bit.ly/a2n2CH [...]

Geef je reactie

De Laatste Audi nieuwtjes

 

  • Video: Audi Urban Future Award – hoe ziet stedelijke mobiliteit eruit in 2030?
  • AutoZeitung verteld al over de Audi A3 van 2012
  • Video: De rijdende stieren van Lamborghini
  • Vergelijkings test Audi A1, DS3, 500 en Polo
  • Audi verkopen in China stijgen explosief
  • Vijf Audi-coureurs in de punten bij DTM op Brands Hatch
  • Lamborghini Teaser 1 (van 6)
  • Audi Sport quattro 1:18
  • Video: Audi R8 Spyder test op het circuit
  • De Audi R8 Enigma van RENM performance.
  • Video: De eerste proefritten in de Audi A1
  • Audi RS1 impressie
  • DTM: Timo Scheider 3e plaats, Audi doet nog mee!
  • Video: Audi A7 Sportback bij Pon in Showroom
  • Zometeen 14.00 uur DTM Brand Hatch
  • Video: Audi TT maar dan anders
  • De Audi A1 op Facebook
  • DTM: Brand Hatch, Audi weer niet op Pole
  • Begin van een nieuw tijdperk voor Audi
  • Duur staal baart Audi zorgen