Audi DTM 3e plek Mugello update

Tom Kristensen met Audi 3e plek in Mugello DTM race.

Audi-coureur Timo Scheider, die twee weken geleden op het circuit van Oschersleben zijn eerste overwinning in de DTM behaalde, blijft ook na de derde race van het seizoen in het Italiaanse Mugello aan de leiding in de strijd om de titel. Weliswaar bleef de Duitser in de race zonder punten, maar zijn voorsprong was groot genoeg om zijn leidende positie vast te houden. Ook in de titelstrijd voor teams gaat Audi aan de leiding: hier is de eerste plaats na drie races in handen van het Audi Sport Team Abt met Timo Scheider en Tom Kristensen. De Deense coureur, zeven maal winnaar van de 24 Uur van Le Mans, was met zijn derde plaats in Mugello de best geklasseerde Audi-coureur.

In de tijdtraining op het 5,245 kilometer lange circuit in Toscane liet Timo Scheider opnieuw zien dat hij momenteel uitstekend in vorm is. Hij reed op het allerlaatste moment de snelste rondetijd, 0,322 seconde sneller dan zijn naaste concurrent. Ook Tom Kristensen als derde, Mattias Ekström als vierde en Markus Winkelhock als achtste kwalificeerden zich in de snelste groep. Winkelhock was daarbij de best geklasseerde rijder met een auto van vorig jaar. Christijan Albers kwam in de kwalificatie met zijn twee jaar oude Audi niet verder dan de zestiende plaats, nadat een andere rijder hem in de weg reed en zo een snellere rondetijd verhinderde.

Albers eindigde als dertiende

In de race vertrok Timo Scheider iets te enthousiast, waarna hij door de wedstrijdleiding werd bestraft en eenmaal extra door de pitstraat moest rijden. Daarmee waren al zijn kansen op een goede klassering verkeken. Na een spectaculaire inhaalrace werd hij toch nog als tiende geklasseerd. Beste Audi-rijder in Mugello was Tom Kristensen, die net als bij de eerste race van het seizoen in het Duitse Hockenheim als derde over de eindstreep kwam. De Brit Oliver Jarvis was met zijn vijfde plaats de beste rijder met een Audi-“Jahreswagen”. Hij werd gevolgd door de Zweedse titelverdediger Mattias Ekström, de Duitser Markus Winkelhock en de Fransman Alexandre Prémat, waarmee er niet minder dan vijf Audi-coureurs in de punten reden. Christijan Albers eindigde als dertiende en was daarmee tevreden. “Binnen de mogelijkheden is dit een goed resultaat. In de laatste fase van de race behoorde ik met mijn rondetijden tot de snelste rijders in het veld”, aldus Albers.

De volgende DTM-race wordt op 18 mei verreden op de EuroSpeedway Lausitz.

Gerelateerde artikelen

Geweven uit dromen: Porsche brengt historische stoffen terug

Iconische stofpatronen zoals Pasha, tartan en Pepita zijn weer verkrijgbaar in Porsche kwaliteit. Porsche heeft deze textielsoorten opnieuw uitgebracht, wat betekent dat de interieurs van veel

Lees verder »

Nederlandse coureur Flynt Schuring verkozen tot Porsche Junior 2026

Voor het eerst in de historie mag een Nederlandse coureur zich officieel Porsche Junior noemen. De 19-jarige Flynt Schuring kwam in een internationale selectie als

Lees verder »

Porsche 911 GT3 wint prestigieuze ‘Das Goldene Lenkrad’ prijs

Porsche heeft met de 911 GT3 een prestigieuze ‘Das Goldene Lenkrad’ gewonnen. Tijdens de 49e editie van de jaarlijkse verkiezing werd de 911 GT3 gekroond tot

Lees verder »