Nieuwe Audi Q5 onderscheiden met ‘Gouden Stuurwiel’

  • Succesvolle Q5 wint in categorie ‘Grote SUV’
  • Belangrijke award voor Audi in gerenommeerde Europese verkiezing

De Audi Q5 heeft het ‘Gouden Stuurwiel’ 2017 gewonnen in de categorie ‘Grote SUV’. In aanloop naar de verkiezing bepaalden lezers van het Duitse automagazine Auto Bild, de twintig Europese zusteruitgaven en de Duitse krant Bild am Sonntag de genomineerden uit de in 2017 geïntroduceerde nieuwe auto’s. Een internationale jury van specialisten koos vervolgens de winnaars. Peter Mertens, Audi AG bestuurslid voor Technische Ontwikkeling, nam de onderscheiding voor de Audi Q5 gisteravond in Berlijn in ontvangst.

In totaal streden dit jaar 42 modellen in vijf categorieën mee voor een ‘Gouden Stuurwiel’. Na een Europees lezersonderzoek gingen uiteindelijk twintig auto’s door naar de finale, waar ze door specialisten werden beoordeeld. Onder hen bevonden zich coureurs, engineers, designers, connectiviteitsspecialisten, ‘kilometervreters’, critici en – last but not least – de hoofdredacteuren van alle Europese zusteruitgaven van Auto Bild. Zij testten de finalisten en bepaalden welke modellen met de felbegeerde award werden onderscheiden. De Audi Q5 won het in de categorie ‘Grote SUV’ van zeven concurrenten.

De nieuwe Audi Q5 werd begin dit jaar geïntroduceerd. De tweede generatie van de succesvolle Q5 heeft diverse nieuwe maatstaven gevestigd in het segment van de premium SUV’s. Sterke punten van de Q5 zijn onder andere de beste luchtweerstandwaarde, een consistent lichtgewicht ontwerp, moderne, zuinige motoren en de nieuwe quattro vierwielaandrijving met ultra-technologie. Bovendien heeft de Audi Q5 een breed aanbod aan nieuwe rijassistentiesystemen, moderne infotainment- en connectiviteitsfeatures en luchtvering met variabel instelbare dempers.

De Audi Q5 is in Nederland leverbaar vanaf € 53.935*.

Gerelateerde artikelen

Handwerk: zo komt de GT3 Bergsport tot leven in Zuffenhausen

Lang voordat de GT3 Bergsport de haarspeldbochten van een Alpenpas bedwingt, begint zijn reis al in Zuffenhausen. Fotograaf Stefan Bogner volgde de productie van deze

Lees verder »

Audi Q7 eerste auto ooit met een score van 100 procent in Euro NCAP ‘Post Safety Crash’ veiligheidstest

De nieuwe Audi Q7 heeft de maximale score van vijf sterren behaald in de Euro NCAP veiligheidstests. Audi is bovendien de eerste fabrikant die met

Lees verder »

Milan Marczak kampioen Porsche Carrera Cup Benelux, rookietitel voor Joep Muller

Met een absolute galavoorstelling tijdens het zesde en afsluitende raceweekend van het seizoen met twee pole-positions, twee overwinningen en twee keer de snelste raceronde sloot

Lees verder »