Nu officieel: Porsche’s deelname aan de Formule E

Op 10 april heeft de FIA (Fédération Internationale de l’Automobile) de aanvraag van Porsche om als constructeur te worden toegelaten tot het Formule E-kampioenschap, geaccepteerd. Dat betekent dat het fabrieksteam uit Weissach de ontwikkeling van een eigen elektrische aandrijflijn kan voortzetten. Deze wordt in 2019 gehomologeerd. Porsche heeft in juli 2017 aangekondigd dat het van plan was om per eind 2019 deel te nemen aan het zesde seizoen van het wereldkampioenschap voor elektrisch aangedreven formule-auto’s.

Fritz Enzinger, bij Porsche verantwoordelijk voor het Formule E-programma: “De afgelopen jaren hebben FIA en Alejandro Agaga fantastisch werk verricht. Dankzij deze ontwikkeling zijn we in staat om het op het circuit op te nemen tegen gerenommeerde automerken.”

Fascinerende oplossingen

Andreas Seidel is bij Porsche verantwoordelijk voor de technische ontwikkeling en de uitvoering van het Formule E-programma. Onder zijn leiding werd het 919 Hybrid-project ook zeer succesvol. Seidl: ”De mogelijkheden en prestaties van elektrische auto’s staan bij Porsche al enige tijd centraal. Hoe dieper onze ingenieurs in dit onderwerp duiken, des te fascinerender de oplossingen worden. We kunnen dan ook niet wachten om het eerste chassis begin 2019 in ontvangst te nemen en er onze eigen aandrijflijn in te testen. De tweede generatie Formule E-racer, die begin maart in Geneve werd onthuld, is zeer geslaagd.”

Maatwerk volgens Porsche

De Formule E stelt het chassis en de batterij ter beschikking. Alle aandrijfcomponenten worden door de teams zelf ontwikkeld. Daarmee is het voor Porsche mogelijk om met maatwerkoplossingen te komen voor belangrijke technologieën als de elektromotoren, de omvormer, het brake-by-wire systeem, de transmissie, het differentieel, de aandrijfassen, de dragende structuur en onderstelcomponenten aan de achteras en het koelsysteem en de ECU (Electronic Control Unit). De energie-efficiency van de aandrijflijn speelt niet alleen op het circuit een belangrijke rol, maar is ook zeer relevant voor de ontwikkeling van elektrisch aangedreven productiemodellen.

2019: de elektrische raceauto en straatauto

Porsche’s entree in de Formule E valt samen met de marktintroductie van de productieversie van de Mission E concept. Deze eerste volledig elektrisch aangedreven Porsche wordt de meest sportieve en geavanceerde auto in zijn klasse. Porsche investeert tot en met 2022 meer dan zes miljard euro in elektrische mobiliteit.

Gerelateerde artikelen

Audi A6 Avant e-tron categoriewinnaar VZR EV van het Jaar-verkiezing

Tijdens de EV van het Jaar 2026-verkiezing van de Vereniging Zakelijke Rijders (VZR) is de Audi A6 Avant e-tron uitgeroepen tot winnaar van de categorie

Lees verder »

Vernieuwde Audi Q4 e-tron: premium upgrade voor een elektrische bestseller

Audi heeft zijn elektrische bestseller vernieuwd. Dankzij tal van geavanceerde, slimme functies en een nieuw interieur met de ‘digital stage’, intuïtieve bediening en een overvloed

Lees verder »
Audi

Online auto importeren: wanneer loont het, wanneer niet?

Begin niet bij de mooiste foto’s, maar bij info die je proces dichttimmert: documenten, een herleidbare historie en punten die je later simpel kunt checken.

Lees verder »