Audi bouwt eerste Chinese fabriek voor uitsluitend elektrische auto’s

  • Productie start eind 2024
  • Modellen komen op Premium Platform Electric (PPE) te staan
  • CO2-neutrale productie van 150.000 elektrische auto’s op jaarbasis

Audi en partner FAW gaan in China een nieuwe fabriek bouwen die uitsluitend elektrische Audi’s op het Premium Platform Electric (PPE-platform) gaat produceren. Na een lange voorbereidingsfase heeft Audi toestemming gekregen van de Chinese autoriteiten en gaat de bouw van de nieuwe fabriek in Changchun binnenkort van start. De nieuwe locatie krijgt een productiecapaciteit van meer dan 150.000 elektrische Audi’s op jaarbasis, die volledig CO2-neutraal en connected worden gebouwd.

De nieuwe fabriek in Changchun wordt de eerste productielocatie in China waar uitsluitend volledig elektrische Audi-modellen van de band gaan rollen. Met een jaarlijkse capaciteit van meer dan 150.000 auto’s gaat de fabriek een centrale rol spelen in de verdere elektrificatie van Audi’s productportfolio voor de Chinese markt. Drie modellen zijn in eerste instantie gepland voor productie op de nieuwe locatie op het Premium Platform Electric (PPE) dat samen met Porsche is ontwikkeld. De eerste auto’s die van de band gaan rollen, zijn een elektrische SUV en een e-limousine.

Nieuwe fabriek dé benchmark in productienetwerk Audi

De nieuwe productiefaciliteit van Audi in China beslaat een oppervlakte van ongeveer 150 hectare en wordt per eind 2024 operationeel. Als nieuwe locatie van Audi wordt de fabriek dé benchmark op het gebied van digitalisering, efficiency en duurzaamheid en krijgt ze een compleet nieuwe IT-architectuur om alle productieprocessen te netwerken. Audi’s milieuprogramma Mission:Zero bepaalt de doelstellingen op het gebied van duurzaamheid en zorgt er voor dat de productie op de locatie in Changchun CO2-neutraal en volledig connected geschiedt. Naast een eigen batterijassemblage krijgt de fabriek een perserij, een carrosseriebouwafdeling, een lakstraat en een assemblagelijn. De eerste gebouwen verrijzen in Changchun als de vorstperiode voorbij is.

Gerelateerde artikelen

Audi A2 e-tron: efficiency getest in extremen

Dit najaar onthult Audi de A2 e-tron: een volledig elektrisch entry-level model dat premium elektrische mobiliteit breder toegankelijk maakt. De afgelopen maanden legden prototypen in

Lees verder »

Heersers van de Nordschleife: Porsche 911 Turbo S ontmoet bijzondere Volkswagen Golf GTI

Een Volkswagen Golf GTI Clubsport EDITION 50 en een Porsche 911 Turbo S hebben niets met elkaar te maken, zou je denken. Mis. Dit zijn

Lees verder »

Waarom is het transaxle-concept van Porsche vandaag de dag nog steeds zo fascinerend?

Een succesvolle sportwagen kenmerkt zich door dynamiek en balans. De transaxle architectuur van Porsche zette nieuwe maatstaven. Principes als balans tussen werk en privé, evenwicht

Lees verder »