KAS HAVERKORT WINT ALLEREERSTE RACE IN PORSCHE KAMPIOENSCHAP

De rijder van Team GP Elite wist op Circuit Ricardo Tormo in Valencia ronde 5 van de Sprint Challenge Southern Europe te winnen. Een zeer knappe prestatie tijdens zijn eerste GT race ooit, zeker gezien het hoge niveau in dit kampioenschap. 

Teamgenoot Ariel Levi, die momenteel aan kop gaat in dit kampioenschap, eindigde de race als zesde. Wat echt een uitmuntende prestatie is, gezien zijn start achteraan het rijdersveld. Levi startte zijn race namelijk van plaats 23(!). 

Marco Giltrap maakte het feest voor Team GP Elite compleet door eveneens in de top 10 te eindigen. Giltrap eindigde als 9de in het uitdagende deelnemersveld. Een prachtig resultaat voor het raceteam uit het Noord-Hollandse De Rijp. 

Zo’n twee weken geleden kondigde de 20-jarige formulecoureur aan de overstap te maken naar het GT-racen. Een overstap die direct al succesvol blijkt te zijn.

Bij Team GP Elite gaat hij dit jaar de strijd aan in de Porsche Mobil 1 Supercup en Porsche Carrera Cup Deutschland. Als voorbereiding op deze kampioenschappen rijdt Haverkort de laatste twee rondes van de Sprint Challenge Southern Europe. 

Komend weekend komen Haverkort, Levi en Giltrap opnieuw uit in de Sprint Challenge Southern Europe tijdens de seizoensfinale op Barcelona.

De Porsche Sprint Challenge Southern Europe is een winterkampioenschap bestaande uit 4 ronden, welke gereden worden op Portimão, Estoril, Valencia en Barcelona. Iedere ronde bestaat uit twee testdagen, gevolgd door een race dag met vrije training, kwalificatie en twee sprintraces. Het kampioenschap wordt door veel rijders gebruikt om ook in de winter ritme te houden in het racen en zich verder door te ontwikkelen. Een optimale voorbereiding voor het raceseizoen dat half april van start gaat. 

Bron: GP elite

Gerelateerde artikelen

Open rijplezier in de nieuwe Porsche 911 GT3 S/C

De Porsche GT-familie krijgt er een spannend nieuw lid bij. Met de 911 GT3 S/C genieten liefhebbers van de hoogtoerige boxermotor nu ook in de

Lees verder »

De verbeterde performance van de Porsche Macan GTS

Alle details van de technologie achter de Porsche Macan GTS. GTS – een afkorting die sinds de Porsche 904 Carrera GTS uit 1963 een bijzondere reputatie geniet onder

Lees verder »

Wereldpremière op 14 april: maximaal rijplezier achter het stuur van een nieuwe Porsche 911

Een sportwagen uit Zuffenhausen die garant staat voor maximaal rijplezier staat in de startblokken.  Een nieuwe modelvariant van de Porsche 911 wordt op 14 april

Lees verder »