Nieuwe HDZ 4.2 V8 FSI komt er aan

Volgens nieuwe info is Audi druk bezig met een nieuwe HDZ 4.2 V8 FSI motor te ontwikkelen die gebaseerd is op de Gallardo LP560-4/R8 5.2 FSI V10 motor.
De nieuwe 4.2 V8 FSI zal weer een hoogtoerige (HDZ) motor worden die ±450 pk @ 8000 T/min en ±436 Nm @ 5800 T/min gaat leveren.


De nieuwe HDZ 4.2 V8 FSI motor zal bedoeld zijn voor de volgende generatie Audi RS4, Audi RS5 en Audi R8 waar hij de 420 pk V8 FSI versie zal vervangen.
Gewicht technisch zal de HDZ V8 niet zo heel veel meer wegen dan de 3.0TFSI V6 motor.

Met dank aan AudiBlog Hans.

Gerelateerde artikelen

Audi A6 Avant e-tron categoriewinnaar VZR EV van het Jaar-verkiezing

Tijdens de EV van het Jaar 2026-verkiezing van de Vereniging Zakelijke Rijders (VZR) is de Audi A6 Avant e-tron uitgeroepen tot winnaar van de categorie

Lees verder »

Vernieuwde Audi Q4 e-tron: premium upgrade voor een elektrische bestseller

Audi heeft zijn elektrische bestseller vernieuwd. Dankzij tal van geavanceerde, slimme functies en een nieuw interieur met de ‘digital stage’, intuïtieve bediening en een overvloed

Lees verder »
Audi

Online auto importeren: wanneer loont het, wanneer niet?

Begin niet bij de mooiste foto’s, maar bij info die je proces dichttimmert: documenten, een herleidbare historie en punten die je later simpel kunt checken.

Lees verder »