Audi A3 Sportback g-tron krijgt beste score ooit in Auto Bild-duurtest

•Audi krijgt hoogste cijfer aller tijden in duurtest van toonaangevend magazine
•Score onderstreept kwaliteit Audi g-tron-techniek

Met een 1+ heeft de Audi A3 Sportback g-tron van het Duitse automagazine Auto Bild de hoogste score ooit gekregen. De A3 g-tron, die op CNG (aardgas) en benzine rijdt, werd door Auto Bild na een duurtest van 100.000 kilometer op een voetstuk gezet. De meer dan uitstekende beoordeling bewijst de kwaliteit van Audi’s g-tron-technologie, die in 2013 debuteerde. Begin deze zomer introduceert Audi ook een g-tron-variant van de A4 Avant en A5 Sportback.

Auto Bild houdt al sinds 1986 (toen het magazine werd opgericht) lange-duurtesten over een afstand van 100.000 kilometer. Het tijdschrift heeft sindsdien 246 auto’s van verschillende merken op die manier aan de tand gevoeld. Na 100.000 kilometer wordt een testauto volledig uit elkaar gehaald en gecontroleerd op gebreken en slijtage. De Audi A3 Sportback g-tron heeft op basis van die grondige test de beste score ooit gekregen. Auto Bild was onder de indruk van de dagelijkse bruikbaarheid en betrouwbaarheid van de vijfdeurs hatchback, alsmede de uitstekende conditie van diens techniek na 100.000 kilometer.

De Audi A3 Sportback g-tron wordt aangedreven door een 85 kW/110 pk sterke 1.4 TFSI-motor die op aardgas en benzine. Onder zijn bagageruimte zijn twee gastanks geplaatst, elk met een opslagcapaciteit van ongeveer 7 kilogram gas onder een druk van 200 bar. Ze verkleinen de kofferbak van de A3 Sportback g-tron slechts marginaal en zijn gemaakt van lichtgewicht composietmateriaal.

Gerelateerde artikelen

Handwerk: zo komt de GT3 Bergsport tot leven in Zuffenhausen

Lang voordat de GT3 Bergsport de haarspeldbochten van een Alpenpas bedwingt, begint zijn reis al in Zuffenhausen. Fotograaf Stefan Bogner volgde de productie van deze

Lees verder »

Audi Q7 eerste auto ooit met een score van 100 procent in Euro NCAP ‘Post Safety Crash’ veiligheidstest

De nieuwe Audi Q7 heeft de maximale score van vijf sterren behaald in de Euro NCAP veiligheidstests. Audi is bovendien de eerste fabrikant die met

Lees verder »

Milan Marczak kampioen Porsche Carrera Cup Benelux, rookietitel voor Joep Muller

Met een absolute galavoorstelling tijdens het zesde en afsluitende raceweekend van het seizoen met twee pole-positions, twee overwinningen en twee keer de snelste raceronde sloot

Lees verder »