Nieuwe 911 zoekt het hogerop

Na zijn werelddebuut eind november op de Los Angeles Auto Show, bereikte de nieuwe Porsche 911 vorige week zijn volgende hoogtepunt.

De nieuwe Porsche 911 verruilde de spotlights voor ijs en sneeuw. Vanuit Zell am See werd de auto per helikopter naar een hoogte van 1.408 meter gevlogen, voor een optreden op de Areit-Alm. Dr. Wolfgang Porsche (voorzitter Raad van Toezicht Porsche AG), Albrecht Reimold (Raad van Bestuur, productie en logistiek), Porsche-ambassadeurs Walter Röhrl en Mark Webber en fabriekscoureurs Timo Bernhard en Richard Lietz woonden de performance bij.

Nieuwe maatstaven

De nieuwe 911 is een echte Porsche gebleven, maar zet nieuwe maatstaven op het vlak van rijeigenschappen en veiligheid. De in Los Angeles gepresenteerde Carrera S en 4S hebben een nog verder doorontwikkelde zescilinder boxermotor met turbotechnologie. Het vermogen van 331 kW/450 pk wordt overgebracht door een nieuwe achtversnellingsbak met dubbele koppeling. Voorzien van het optionele Sport Chrono Pakket accelereert de Carrera 4S in 3,4 seconden naar 100 km/u en heeft hij een topsnelheid van 306 km/u (Carrera S: 3,5 s, 308 km/u).

De nieuwe 911 Carrera S is leverbaar vanaf € 156.700, de 911 Carrera 4S vanaf € 165.100. De Carrera S Cabriolet kost € 172.500, de Carrera 4S Cabriolet € 180.100.

Legende voor de pols

Met de 911 Chronograph Timeless Machine Limited Edition komt Porsche Design met een eerbetoon aan de nieuwe 911. Het horloge wordt in een gelimiteerde oplage van 911 exemplaren gemaakt en is vanaf april 2019 verkrijgbaar, voor een prijs van € 4.911,–. Meer informatie:www.porsche-design.com

Racespektakel op ijs

De nieuwe 911 werd gepresenteerd voor aanvang van de GP Ice Race in Zell am See, een hernieuwde editie van het evenement dat tussen 1937 tot 1974 werd gehouden. Tijdens de GP Ice Race kregen de toeschouwers volop actie voorgeschoteld met historische en hedendaagse race- en rallyauto’s, waaronder tal van Porsches. Tot de deelnemers konden onder meer oud-Le Mans-winnaar Hans-Joachim Stuck, en Porsche-ambassadeurs Walter Röhrl en Mark Webber worden gerekend.

Gerelateerde artikelen

Audi introduceert als eerste native Spotify-app in de auto

Audi introduceert als eerste automerk de native Spotify-app in de auto. Dankzij de integratie met Android Automotive OS draait de nieuwe Spotify in-car app rechtstreeks

Lees verder »

Hoe je door brand beschadigde Porsche modellen omtovert tot glas-in-loodkunst? Zo!

Toen de glas-in-loodkunstenaar Ben Tuna uit LA een roestige Porsche 911 kocht, had hij geen idee dat die hem zou inspireren om een door brand

Lees verder »

Audi to establish first U.S. production site in Georgia, investing $4 billion and creating 4,500 jobs

Audi is taking a major step in its global growth strategy with plans to establish its first U.S. production site in Georgia. The company intends

Lees verder »