Rijtest: Audi RS3 door Autowereld.be

We hebben er zodanig lang op moeten wachten dat we al vreesden dat hij niet meer ging komen. Maar net na de persdagen van het autosalon van Detroit mochten we in de sneeuw van het Canadese Mont Tremblant dan toch achter het stuur van de Audi RS 3 plaatsnemen.

Nu nog een RS 3, terwijl de huidige A3 toch stilaan zijn pensioen nadert?

Mercedes is altijd heel snel met de AMG-varianten van zijn nieuwe modellen, bij BMW is het meestal wat langer wachten op de M-versies. En ook Audi stelt ons geduld vaak lang op de proef. Er staat natuurlijk al een tijdje een S3 in de catalogus, maar op een RS-variant bleef het wel verschrikkelijk lang wachten. Tegen de zomer komt hij dan eindelijk toch naar België, als vijfdeurs-Sportback en op papier dus zelfs geschikt voor familaal gebruik.

Geen concurrent voor de BMW 1 Reeks M, dan?

Toch wel. Met het verschil dat de BMW 1 M er alleen met een veel minder praktisch Coupé-pak komt. Qua prestaties zitten beide Duitsers wel in elkaars buurt. De zescilinder in de BMW en de vijfcilinder van de Audi leveren, toeval of niet, beide 340 pk en een maximum koppel van 450 Nm.

Lees verder op: Autowereld.be

Gerelateerde artikelen

Porsche Taycan Turbo GT met Manthey Kit klokt nieuw Nordschleife-record voor elektrische productieauto’s

Porsche leverde voor veel GT-modellen al een speciaal voor het circuit ontwikkelde Manthey Kit. Nu introduceert Porsche voor het eerst een vergelijkbare kit voor een

Lees verder »

Porsche Carrera Cup Benelux start nieuw seizoen met indrukwekkend veld

Met niet minder dan 27 auto’s start de Porsche Carrera Cup Benelux deze week op het circuit van Spa-Francorchamps in de Belgische Ardennen deze week

Lees verder »

Nederlandse coureur Tijmen van der Helm behaalt historische overwinning met Porsche op Laguna Seca

Autosportsuccessen van Nederlandse coureurs met Porsche modellen zijn er legio, maar dat een Nederlander met een prototype van Porsche in de hoogste categorie een internationale

Lees verder »