Techniek: een meidenzaak

800_a163039-large

Bijna driehonderd scholieren hebben onlangs geproefd aan de beroepspraktijk bij Audi. Allemaal meisjes, die ook zelf aan het werk gingen in de Audi-fabriek.

Eerst lieten IT-stagiairs de middelbare scholieren kennismaken met hun werk. Daarna gingen ze met werktuigbouwkundigen en elektrotechnici zogenaamde weerstandmannetjes in elkaar knutselen, compleet met knipperende leds. Vervolgens was het flink aanpoten toen ze een TÜV-check moesten uitvoeren en banden wisselen bij een auto. Meisjes in het eindexamenjaar mochten ook auto’s onderzoeken, ze aan duurtests onderwerpen en de resultaten analyseren.

De dertienjarige Lara had er wel erg veel voor over om erbij te zijn: zij moest op de kop af 554 kilometer reizen van haar huis naar Ingolstadt. “Ik ben blij dat ik iets praktisch mag uitproberen”, vertelde ze. “Audi biedt een spannende technische omgeving en dat wilde ik wel eens van dichtbij meemaken. Daar had ik die lange trip graag voor over.” Audi ondersteunt al ruim 40 jaar programma’s om meisjes al vroeg voor technische beroepen te interesseren. Met deze meidendag hoopt Audi het aandeel vrouwelijke experts en vakmensen verder te verhogen.

Gerelateerde artikelen

Wereldpremière op 14 april: maximaal rijplezier achter het stuur van een nieuwe Porsche 911

Een sportwagen uit Zuffenhausen die garant staat voor maximaal rijplezier staat in de startblokken.  Een nieuwe modelvariant van de Porsche 911 wordt op 14 april

Lees verder »

Het geheim achter het ontwerp van de Porsche Cayenne Electric

Met de Cayenne Electric heeft Porsche de allereerste volledig elektrische Cayenne geïntroduceerd, boordevol geavanceerde technologie. Het innovatieve karakter van het model komt echter niet alleen

Lees verder »

Nieuwe Audi RS 5 nu te bestellen vanaf € 119.990

Audi heeft in Nederland de lichten op groen gezet voor de verkoopstart van de compleet nieuwe Audi RS 5 Limousine en Avant. De 470 kW

Lees verder »