Audi innoveert met twee kleuren in één spuitproces

  • Nieuw procedé maakt aanbrengen verschillende kleurcombinaties in één lakproces mogelijk
  • A4 Limousine en A5 Coupé als ‘edition one’ met Briljantzwart dak

Met behulp van een innovatief lakprocedé dat bekendstaat als nevelvrij spuiten, heeft Audi nu de mogelijkheid om twee verschillende kleuren in één lakproces aan te brengen. De techniek wordt voor het eerst toegepast op de gelimiteerde ‘edition one’-modellen van de vernieuwde Audi A4 Limousine en A5 Coupé, in combinatie met een ​​dak in Briljantzwart. Audi is de eerste autofabrikant die deze milieuvriendelijke en kostenbesparende techniek in serieproductie toepast.

Tot nu toe ging het aanbrengen van two-tone lak onvermijdelijk gepaard met twee lakprocessen, waarbij het eerste gespoten deel steeds moest worden afgeplakt. De technologie van het nevelvrij spuiten zorgt voor een revolutie in dit tijdrovende en materiaalintensieve proces. Een robotgestuurde tool meet uiterst nauwkeurig de lasergesoldeerde naad tussen het dak en de zijpanelen van de auto. Een spuitnozzle brengt vervolgens een speciale lak aan die specifiek voor deze spuittechniek is ontwikkeld, zonder enige spuitnevel. De precisie waarmee de lakstroken worden aangebracht, maakt het mogelijk de contrasterende lak in een enkel proces aan te brengen.

Audi heeft het nieuwe spuitproces sinds het voorjaar van 2018 intensief getest om het in serieproductie te kunnen integreren. Sinds afgelopen zomer is het mogelijk om een zwart dak en een contrasterende lak binnen het serieproductieproces te combineren. De nieuwe technologie vermindert niet alleen de hoeveelheid lak die tot op heden werd gebruikt; het betekent ook dat er geen afplakmateriaal meer nodig is. Dat stelt Audi in staat om middelen te besparen en het biedt klanten tegelijkertijd de mogelijkheid om hun auto verder te individualiseren. 

De Audi A4 Limousine ‘edition one’ met een dak in Briljantzwart is vanaf nu te combineren met de kleuren Terragrijs metallic, Daytonagrijs pareleffect en Quantumgrijs. De Audi A5 Coupé ‘edition one’ is inmiddels verkrijgbaar in de kleuren Quantumgrijs, Daytonagrijs pareleffect en Distriktgroen metallic.


Gerelateerde artikelen

Audi Concept C: voorbode van een nieuwe, toekomstige elektrische sportwagen

Met de Audi Concept C introduceerde Audi afgelopen maand meer dan enkel een vingeroefening voor de nieuwe designtaal van het merk. De Concept C is

Lees verder »

Kampioenen in de Porsche Carrera Cup Benelux: “Prachtig om dit met Porsche te doen”

Bij Porsche zit autosport in het DNA en ook voor veel Nederlandse coureurs is Porsche een belangrijke factor in hun racecarrière. Het autosportseizoen 2025 nadert

Lees verder »

Een futuristische tour door Tokio in een Porsche 911 en Porsche Macan

Ted Gushue is pionier in een digitaal tijdperk, Japan-aficionado en groot liefhebber van Porsche. Voor Christophorus reisde hij af naar Tokio, waar hij zijn vriend

Lees verder »