Audi loopt geen gevaar door Porsche


INGOLSTADT, 21 april 2008
Audi-chef Rupert Stadler ziet geen problemen door de geplande overname van Volkswagen AG door Porsche. Dat wil overigens een heel dikke vinger in de pap.

Er is geen productoverlapping bij Porsche en Audi, stelt de baas van Audi. De minister-president van de deelstaat Niedersachsen, Christian Wulff, maakt deel uit van de raad van commissarissen van Volkswagen AG en is een beetje bang voor vergaande bemoeienissen van Porsche. Die zou zich kunnen bemoeien met de modelpolitiek van Audi ten gunste van Porsche, zo redeneert Wulff in het dagblad Die Welt. Hij vreest dat Porsche-chef Wiedeking een overname wil realiseren waarin Porsche alle macht heeft, een zogenaamd ‘Beherrschungs- und Gewinnabführungsvertrag’. Daarmee voorkomt men dubbele belastingen over de winstafdracht van dochteronderneming aan het moederbedrijf.

Op de VW-aandeelhoudersvergadering van 24 april wil Porsche het voor elkaar krijgen dat de daarvoor noodzakelijke meerderheid van tachtig procent wordt verlaagd naar 75 procent om vervolgens zijn aandeel in Volkswagen te verhogen van de 31 procent van nu naar 75 procent. Daarmee richt Porsche zich met name tegen de deelstaat Niedersachsen die nu, met iets meer dan twintig procent, een vetorecht heeft in de raad van commissarissen. Belangrijke besluiten komen dan niet meer op de agenda van de raad van commissarissen van Volkswagen maar op de agenda van Porsche Holding. Dan kan Stuttgart (Porsche) beslissen over posities in de directie van Volkswagen AG, over modellen en over fabrieken.

Bron: © MYbusinessmedia

Gerelateerde artikelen

Audi ondersteunt Race Control en medische teams tijdens Formula 1 Heineken Dutch Grand Prix

Wanneer de Formula 1 Heineken Dutch Grand Prix dit weekend neerstrijkt op het circuit van Zandvoort, is Audi niet alleen met het Audi Revolut F1

Lees verder »

Dubbele dosis Porsche raceactie met tien Nederlanders op Zandvoort

Het zal vrijwel niemand ontgaan zijn: komend weekend is de Formule 1, voorlopig voor het laatst, te gast op Circuit Zandvoort voor de zesde editie

Lees verder »

Gijs van Lennep over ‘zijn’ Zandvoort: “Het Scheivlak is één van de mooiste bochten ter wereld”

Een test op Zandvoort met Ben Pon’s 904 GTS was ooit de sleutel tot de Porsche successen van Gijs van Lennep, en zijn carrière als

Lees verder »