quattro GmbH wordt Audi Sport GmbH

Audi Sport GmbH

•Audi Sport GmbH: hoofdkantoor in Neckarsulm, vier kernactiviteiten
•Basis: productie Audi R8 en RS-modellen

quattro GmbH, de onderneming die in 1983 in het Duitse Neckarsulm werd opgericht, gaat voortaan verder onder de naam Audi Sport GmbH. Het bedrijf is een volle dochter van Audi AG en telt momenteel zo’n 1.200 medewerkers. Topman is Stephan Winkelmann, die sinds 15 maart 2016 aan het hoofd van de onderneming staat.

Sinds 1983 bouwt quattro GmbH, gevestigd in Neckarsulm, sportieve auto’s in het ‘high-performance’-segment en levert technologisch hoogwaardige concepten. De naam van de onderneming is nu gewijzigd in Audi Sport GmbH, en die vlag dekt de lading volledig, want naast de ontwikkeling en bouw van de Audi R8 en de Audi RS-modellen is het bedrijf via de afdeling Audi Sport customer racing ook verantwoordelijk voor de activiteiten van Audi-klantenteams in de autosport. Tot de overige bedrijfsactiviteiten behoren de uiteenlopende individualiseringsmogelijkheden via het Audi exclusive-programma en hoogwaardige lifestyle-producten, die als Audi Sport-collectie op de markt worden gebracht.

1920_a155568-large

Acht nieuwe modellen
Audi Sport heeft zijn afzet gedurende de afgelopen vijf jaar weten te verdubbelen. In de komende anderhalf jaar presenteert Audi Sport GmbH acht nieuwe modellen, waarmee de marktpositie van de onderneming verder wordt verstevigd. Het aantal gespecialiseerde Audi Sport-dealers zal groeien van het huidige aantal van 370 tot zo’n 600 eind 2017.

Het product-portfolio van Audi Sport GmbH bestaat momenteel uit de volgende modellen:
– Audi RS 3 Limousine
– Audi RS Q3, Audi RS Q3 performance
– Audi RS 6 Avant, Audi RS 6 Avant performance
– Audi RS 7 Sportback, Audi RS 7 Sportback performance
– Audi TT RS Coupé, Audi TT RS Roadster
– Audi R8 Coupé, Audi R8 Spyder
– Audi S8 plus

Audi Nederland

Gerelateerde artikelen

Porsche introduceert nieuw PCCM Plus retrofit infotainmentsysteem voor 911, Boxster en Cayman

Al jarenlang is het Porsche Classic Communication Management Plus (PCCM Plus) één van de populairste achteraf-montageopties bij Porsche. Het systeem combineert de nieuwste infotainment- en

Lees verder »

Lechner Racing: de Cup fluisteraars

Al decennialang zijn de Porsche merkencups een belangrijke leerschool voor coureurs met ambities. Iedereen rijdt met technisch identieke auto’s, en daarmee draait het in de

Lees verder »

Formule E wereldkampioensauto van Porsche toegevoegd aan museumcollectie

De Porsche 99X Electric waarmee Pascal Wehrlein dit jaar het Formule E wereldkampioenschap won, is nu te zien in het Porsche Museum. Bezoekers kunnen de

Lees verder »