Porsche start productie nieuwe Macan

In Leipzig is de serieproductie van de nieuwe Porsche Macan van start gegaan. De eerste Macan die uit de vernieuwde fabriek kwam, is bedoeld voor een Chinese klant. China is de belangrijkste markt voor Porsche en de Macan is er bijzonder populair. Sinds de marktintroductie in 2014 werden er maar liefst 100.000 Macans in China afgeleverd. De aanhoudend grote vraag naar de Macan heeft ervoor gezorgd dat het productievolume sneller dan ooit wordt opgevoerd: per begin september worden per dag al 420 Macans geproduceerd. Daarmee is het productieniveau van zijn voorganger in slechts enkele dagen geëvenaard.

Om de productie van de Macan mogelijk te maken, werd de Porsche fabriek in Leipzig in 2011 uitgebreid met onder meer een nieuwe plaatwerkerij en lakinstallatie. Bij de ingebruikname van de fabriek was het plan om per jaar 40.000 Macans te produceren. Op dit moment bedraagt de productie 90.000 exemplaren per jaar. Sinds 2014 zijn wereldwijd al 350.000 Macans afgeleverd. De productielijn is voor de hogere productieaantallen aangepast en geoptimaliseerd. Zo is ook voor het nieuwe model een zeer hoog kwaliteitsniveau gegarandeerd. De eerste generatie Macan heeft in dat opzicht de lat hoog gelegd. Bij de Initial Quality Study van onderzoeksinstituut J.D. Power was de Macan diverse malen goed voor de toppositie, voor het laatst in 2017.

De sportieve maatstaf

De nieuwe Macan beleefde eind juli zijn wereldpremière in Shanghai. Hij oogt door diverse interieur- en exterieurmodificaties nog sportiever en moderner. Aan de achterzijde springt een typische designfeature van Porsche in het oog: de driedimensionale lichtstrip. Door de verbeteringen op het gebied van design, connectiviteit en rijdynamiek blijft de Macan de sportieve maatstaf in zijn segment.

De nieuwe versie is standaard uitgevoerd met led-verlichting en in het interieur springt het nieuwe 10,9 inch touchscreen van het Porsche Communication Management (PCM) in het oog. Het PCM biedt toegang tot nieuwe digitale functies als intelligent voice control en online navigatie (standaard). De tweede generatie Macan heeft bovendien nieuw ontworpen ventilatieroosters en een GT-sportstuurwiel, dat lijkt op dat van de 911. Nieuwe comfort-features zijn de file-assistent, een verwarmde voorruit en een ionisator voor een optimaal interieurklimaat.

Gerelateerde artikelen

Revolut wordt titelsponsor van het toekomstige Audi F1 Team

Het toekomstige Audi F1 Team en Revolut, een wereldwijd opererend fintechbedrijf met meer dan 60 miljoen klanten, gaan een meerjarige samenwerking aan. Vanaf het Formule

Lees verder »

Dubbel Nederlands podiumsucces in Porsche Mobil 1 Supercup op Spa-Francorchamps

Voor de zeven Nederlandse deelnemers in de Porsche Mobil 1 Supercup is het optreden op het Circuit de Spa-Francorchamps in de Belgische Ardennen een halve

Lees verder »

Meesterwerken van Porsche Exclusive Manufaktur: van vroege klantverzoeken tot unieke exemplaren

Bijna geen enkel automerk staat zo voor persoonlijke vrijheid en individualiteit als Porsche. Al in de jaren 1950 waren er de eerste klantwensen die de

Lees verder »