Audi gaat elektro auto bouwen

Binnen drie tot vier jaar wil Audi met een volledig elektrisch aangedreven auto komen, een auto dus die zijn energie uit het stopcontact haalt.

Audi-topman Rupert Stadler vertelde dit aan de Nordbayerischer Kurier, waarbij hij opmerkte dat de betreffende auto met een lithium-ion accu zal worden uitgerust die een actieradius van honderd kilometer mogelijk moet maken. Een kleine verbrandingsmotor erbij moet in noodgevallen echter ook een grotere rij-afstand mogelijk maken.

Bron: Automobiel Management

 

Waar het de huidige benzine- en dieselauto’s betreft streeft Audi er volgens Stadler naar om het brandstofverbruik binnen nu en vijftien jaar met de helft terug te brengen.

Gerelateerde artikelen

Porsche herpositioneert zich voor de toekomst: “Efficiënter, sneller en nog begeerlijker”

Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG schakelt op in de heroriëntatie van de onderneming en haar productportfolio, die in 2025 begon. Bij het publiceren van

Lees verder »

Audi viert ‘50 jaar vijfcilinder’ met exclusieve Audi RS 3 competition limited

Audi Sport viert de 50ste verjaardag van de legendarische vijfcilindermotor met een exclusieve special edition: de Audi RS 3 competition limited. Zijn bekende vijfcilinder – goed

Lees verder »

Porsche breidt Cayenne Electric uit met derde variant: de Cayenne S Electric

Porsche breidt het Cayenne Electric gamma uit met een nieuwe, derde variant. Deze Cayenne S Electric biedt een uitgebalanceerde mix van prestaties, efficiëntie en een

Lees verder »