Audi beslist in het voorjaar 2009.

De VW-premium dochter Audi beslist onafhankelijk van het moederconcern over een eigen fabriek in de Verenigde Staten. “Audi zal daarover in het voorjaar van 2009 een beslissing nemen” aldus Audi-Chef Rupert Stadler in het Handelsblatt.

Een eigen fabriek in de Verenigde Staten staat nog steeds op de agenda. “Natuurlijk is het ook mogelijk, dat Audi samen met de Wolfsburgers in de geplande fabriek, auto’s gaat bouwen”. De VW Raad van Toezicht zal over de nieuwe productieplaatsen op 15 juli een beslissing nemen.

Stadler opende tegelijk de deur voor groot aandeelhouder Porsche voor een verdere samenwerking. “Vanzelfsprekend zal Porsche, als zij een dieselaggregaat willen, deze van ons krijgen”, zei de Audi-baas. Porsche heeft kortgeleden aangekondigd, dat de sportautobouwer de inzet van een dieselmotor in een SUV overweegt. Volgens een brancheblad wil Porsche in het voorjaar zijn eerste dieselmodel voorstellen.

Audi, VW en Porsche breiden daarmee hun samenwerking verder uit. De drie autobouwers werken al bij de productie van de SUV’s Audi Q7, VW Touareg en Porsche Cayenne samen.

Gezamenlijk ontwikkelen de autobouwers ook een Hybridenaandrijving voor SUV’s.

Grootaandeelhouder Porsche wil nog voor de herfst 2008, een meerderheidsbelang in het VW-concern overnemen. Gezien de voortschrijdende trend naar electroauto’s wil Stadler een nieuw debat over de energievoorziening in Duitsland. “Stroom komt wel uit een stopcontact, maar dat is straks niet meer zo vanzelfsprekend”. Vandaar dat een energiepolitieke overweging geen taboes moet kennen, ook niet in het geval van kernenergie.

Het VW-concern wil nog voor 2010 een electroauto voorstellen. “Wij bij Audi plannen in een zelfde tijdsplanning”, verkondigde Stadler.

Bron:  Handelsblatt

Gerelateerde artikelen

Audi biedt volop keuze uit voorraadmodellen A1 en Q2

Audi neemt afscheid van de A1 en Q2. Na vijftien jaar A1 en negen jaar Q2 komt er voor beide modellen een einde aan een

Lees verder »

Audi zet AI breed in voor slimmere en mensvriendelijkere productie

Audi maakt in zijn fabrieken steeds meer gebruik van kunstmatige intelligentie (AI). De autofabrikant zet AI in om productieprocessen sneller, efficiënter en betrouwbaarder te maken,

Lees verder »

Amerikaanse racecultuur en Porsche succes komen samen in Daytona: derde overwinning op rij voor Porsche Penske Motorsport

Voor het derde jaar op rij won het fabrieksteam Porsche Penske Motorsport met het prototype Porsche 963 de Rolex 24 At Daytona, de belangrijkste sportwagenrace

Lees verder »