De nieuwe klimaatwindtunnel van Audi [Persbericht]

De nieuwe klimaatwindtunnel van Audi

• Voorsprong door techniek bij ijzige kou, extreme hitte en windsnelheden tot 300 km/h
• Hulpmiddel om CO2-uitstoot van nieuwe modellen verder terug te dringenAudi heeft een nieuwe windtunnel in gebruik genomen. Het gaat om een zogeheten ‘klimaatwindtunnel’, waarin weersomstandigheden zoals extreme kou en verzengende hitte in combinatie met windsnelheden tot 300 km/h op afroep beschikbaar zijn. Dat maakt het mogelijk om de invloed van extreme omstandigheden op diverse componenten dicht bij huis te onderzoeken. Tevens is het een hulmiddel om de CO2-uitstoot verder terug te dringen.

De ingebruikname van de nieuwe klimaatwindtunnel betekent dat Audi vanaf nu nog meer testmogelijkheden onder handbereik heeft. In de tunnel zijn temperaturen van -25 tot +55 graden Celsius ‘op te roepen’. Doordat de windsnelheid is op te voeren tot 300 km/h, kan de invloed van deze temperaturen op bijvoorbeeld het koel- en smeringsysteem en het interieur natuurgetrouw worden vastgesteld.

Zon en regen

In de nieuwe klimaatwindtunnel zijn naast extreme temperaturen ook andere weersomstandigheden na te bootsen. Zo zijn zowel zon- als regensimulaties mogelijk en kan het er zelfs sneeuwen. Overigens is de hightech windtunnel geschikt voor alle autotypes. Zelfs grote SUV’s en sportwagens en (andere) modellen met vierwielaandrijving kunnen er worden beproefd.

Hightech helpt bij CO2-reductie

Voor Audi is de nieuwe klimaatwindtunnel een belangrijk hulpmiddel om de CO2-uitstoot van nieuwe modellen verder terug te dringen. Dankzij deze windtunnel is het bijvoorbeeld mogelijk om de efficiency van koelsystemen te optimaliseren. Dat verlaagt het brandstofverbruik en dus de CO2-emissie.

Windtunnelcomplex van 10.000 m2

De nieuwe klimaattunnel maakt deel uit van het windtunnelcentrum van Audi in Ingolstadt. Op een totale oppervlakte van 10.000 m2 bevinden zich hier drie windtunnels, waar 40 mensen werken aan de ontwikkeling en het finetunen van nieuwe modellen. Maar zo af en toe komen er ook ‘speciale gasten’ op bezoek. Duitse, Zwitserse en Zweedse skiërs hebben, net als de beroemde Australische zwemmer Ian Thorpe, de weg naar het complex al weten te vinden.

Bron: Audi Nederland

Gerelateerde artikelen

Audi biedt volop keuze uit voorraadmodellen A1 en Q2

Audi neemt afscheid van de A1 en Q2. Na vijftien jaar A1 en negen jaar Q2 komt er voor beide modellen een einde aan een

Lees verder »

Audi zet AI breed in voor slimmere en mensvriendelijkere productie

Audi maakt in zijn fabrieken steeds meer gebruik van kunstmatige intelligentie (AI). De autofabrikant zet AI in om productieprocessen sneller, efficiënter en betrouwbaarder te maken,

Lees verder »

Amerikaanse racecultuur en Porsche succes komen samen in Daytona: derde overwinning op rij voor Porsche Penske Motorsport

Voor het derde jaar op rij won het fabrieksteam Porsche Penske Motorsport met het prototype Porsche 963 de Rolex 24 At Daytona, de belangrijkste sportwagenrace

Lees verder »