Audi TT RS : ultrasportieve wereldprimeur in Genève [Persbericht]


Audi TT RS : ultrasportieve wereldprimeur in Genève• Topmodel van de Audi TT-reeks
• Direct ingespoten vijfcilinder turbomotor met 340 pk
• Sportonderstel met quattro-aandrijving en krachtig remsysteem

Op de autotentoonstelling van Genève debuteert de Audi TT RS, het topmodel van de TT-reeks. De 2,5-liter vijfcilinder turbomotor van de Audi TT RS levert een vermogen dat de 300 pk-barrière ruimschoots overschrijdt. Daarmee is de auto goed voor spectaculaire prestaties en een indrukwekkende sound.



De vijfcilinder motor heeft een lange traditie bij Audi. In de Audi TT RS keert hij terug in een zeer geavanceerde vorm. Zo heeft de 2,5-liter krachtbron van dit sportieve topmodel directe benzine-inspuiting en turbotechnologie. Dat leidt tot indrukwekkende prestaties zoals een sprint van 0-100 km/h in minder dan vijf seconden en een topsnelheid die is begrensd op 250 km/h.
De Audi TT RS heeft quattro permanente vierwielaandrijving, een geavanceerd sportonderstel en een ruim gedimensioneerd remsysteem. Wat de Audi TT RS ook tot een echte ‘driving machine’ maakt, zijn de compacte afmetingen en de lichtgewicht constructie (Audi Space Frame-technologie).

Meer informatie over de Audi TT RS wordt vrijgegeven tijdens de persconferentie van Audi op de autotentoonstelling van Genève. Deze vindt plaats op dinsdag 3 maart in Hal 1, standnummer 1060.
Klik hier voor een geluidsfragment van de Audi TT RS.

Gerelateerde artikelen

Audi A6 allroad met quattro ultra: de voordelen van voor- én vierwielaandrijving

Recent heeft Audi de nieuwe A6 allroad e-hybrid quattro onthuld; de eerste A6 allroad met plug-in hybridetechnologie en quattro ultra vierwielaandrijving. Dankzij dit slim aangestuurde

Lees verder »

Porsche presenteert nieuwe bedrijfsstrategie tot 2035

Nieuwe sportauto’s, meer exclusiviteit en een hogere winstgevendheid. Dat zijn de belangrijkste elementen uit de nieuwe ‘Sportwagenschmiede ‘35’ strategie die Porsche AG vandaag tijdens zijn

Lees verder »

Van Porsche naar Porsche: gebruikte accu’s als grondstof voor nieuwe accucellen

Porsche zet een volgende stap in het terugwinnen en hergebruiken van waardevolle grondstoffen uit hoogvoltage-accu’s. Binnen een pilotproject zijn voor het eerst batterijcellen geproduceerd waarvan

Lees verder »