Audi stop in volgende generatie met V10 motoren

audi rs 

De opvolgers van de Audi-modellen S6, RS6 en S8 krijgen geen V10-motor meer onder de kap. De tiencilinder is volgens Autobild exit. De Duitsers geven de nieuwe generatie een nieuw ontwikkelde achtpitter, aldus het weekblad.
Maar gelukkig blijft ie wel voor handen in de R8.

De complexe V10-motor stamt in de basis van Audi’s dochtermerk Lamborghini, dat het basisblok in de Gallardo gebruikt. De Duitsers geven de krachtbron een eigen make-over. Zo is de motor in de S6 en S8 5,2 liter groot en beschikt de krachtbron over directe inspuiting. Het blok in de RS6 is voorzien van een inhoud van 5,0 liter en twee turbo’s. De vermogens lopen uiteen van 435 (S6) tot 580 pk (RS6). De nieuwe S- en RS-types krijgen een in eigen beheer ontwikkelde V8-motor met luchtversneller(s) onder de kap. In de sterkste uitvoering zou dat blok tot 550 pk en 700 Nm komen, aldus het Duitse tijdschrift.

Audi voert al downsizing van de motoren door. Het merk geeft de S5 Cabriolet al een 333 pk sterke V6 Kompressor mee in plaats van de 354 pk sterke V8 uit de S5 Coupé. De gedachte is een kleinere motor die met minder brandstof genoegen neemt.

Bron: Auto Telegraaf

Gerelateerde artikelen

Porsche Classic Communication Management: moderne connectiviteit voor je klassieke of youngtimer Porsche

Porsche Classic brengt voor liefhebbers van de iconische klassiekers en youngtimers van Porsche het beste van twee werelden samen. Met het Porsche Classic Communication Management

Lees verder »

Eén miljoenste Porsche Macan uit Leipzig rolt van de band

De Porsche fabriek in Leipzig heeft deze week zijn één miljoenste Macan geproduceerd. Sinds 2013 rolt de Porsche Macan in Leipzig van de productielijn en

Lees verder »

Audi Charge & Drive: speeddaten met de nieuwste Audi modellen tijdens het snelladen

Audi lanceert met ‘Audi Charge & Drive’ deze week de ultieme wachtverzachter voor automobilisten die hun auto laden bij diverse vestigingen van Fastned. In plaats

Lees verder »