Audi A8 eerste Limousine hybride

De Q5 mag dan de eerste Audi met hybridetechnologie zijn, maar de kakelverse Audi A8 wordt binnen de familie de eerste vierdeurs sedan met een combinatie van een verbrandings- en elektromotor onder z’n huidje.

De Q5 Hybrid komt al volgend jaar, maar op de hybride-A8 is het tot zeker 2011 wachten. “In specifieke markten als China en de Verenigde Staten is het hebben van hybridetechniek een absolute vereiste, zo zegt Audi-ontwikkelingschef Michael Dick tegen De Telegraaf tijdens de perspresentatie van de derde generatie A8 in Miami.

De A8 krijgt een elektromotor met vermoedelijk een lithium-ion accupakket aan boord. “Met het systeem is het mogelijk om twee tot drie kilometer volledig elektrisch te rijden,” legt Dick uit. Daarmee kiezen de Ingoltadters voor een iets ander systeem dan door Mercedes (S-Klasse Hybrid) en BMW (7 Hybrid) wordt gebruikt, want dat zijn geen ‘full-hybrids’.

“Met V8 TDI-motor bereiken we al een lagere uitstoot dan de hybride-aandrijflijn in de BMW 7 Serie. De V8 TDI heeft als enige achtcilinder een CO2-uitstoot van minder dan 200 g/km.” De A8 Hybrid moet een nog lagere emissie bereiken. De A8 komt in april met louter V8-motoren op de markt. Later in het jaar voegt Audi daar V6 TDI-motoren aan toe. Een W12-motor met een tot ongeveer 6,5 liter vergrote cilinderinhoud en meer vermogen (zo’n 500 pk) staat voor 2011 op de agenda.

Voor het eerst zal de A8 ook met een viercilinder turbomotor leverbaar worden, al heeft de fabrikant voor die motorisering officieel nog geen groen licht gegeven. Vanaf april is het topmodel leverbaar voor afgerond 114.000 euro. Goedkopere types volgen in een later stadium.

Bron: Tekegraaf

Gerelateerde artikelen

Audi RS 5 nu in Nederland te beleven bij de Audi Sport dealers

De Audi RS 5 Limousine en Avant zijn vanaf nu te beleven bij de Nederlandse Audi Sport dealers. De 470 kW (639 pk) en 825

Lees verder »

Waarom de nieuwe Cayenne Coupé Electric indruk maakt

Met zijn aflopende daklijn, geïnspireerd op de iconische Porsche 911, combineert de nieuwe Cayenne Coupé Electric het DNA van een sportwagen met de veelzijdigheid van

Lees verder »

De Haan en Schuring zorgen voor dubbel Nederlands succes in Porsche Supercup in Oostenrijk

De Red Bull Ring in het Oostenrijkse Spielberg geldt als een halve thuisrace voor Nederlandse rijders, omdat fans uit ons land er altijd talrijk aanwezig

Lees verder »