40 jaar Groep C – een reünie in Leipzig

Het circuit van Leipzig vormde onlangs het toneel van een spectaculaire ontmoeting tussen de meest succesvolle Porsche-racewagens ooit en de kampioenen van toen. De Porsche-coureurs haalden samen de mooiste herinneringen op én stapten achter het stuur van ‘hun’ geliefde racer.  

Derek Bell is inmiddels 81 jaar oud, maar als de slanke Brit in ‘zijn’ Porsche 956 stapt, ziet hij er even goed uit als toen. Samen met de andere iconen, Jochen Mass, Hans-Joachim Stuck en Bernd Schneider blikt hij in het Porsche Experience Center in Leipzig terug op een fantastische tijd met de meest succesvolle Porsche-racewagen aller tijden. Het is nu inmiddels 40 jaar geleden dat het tijdperk van de Groep C begon. 

GROUP_C_40Years_019

Bell en zijn collega’s stonden oog in oog met de winnende auto van de 24 uur van Le Mans 1982 met chassisnummer 956-002. Eveneens aanwezig was de 956 met chassisnummer 956-005, die onder meer de 1.000 kilometer lange races op de Nürburgring en Spa won. Deze racewagen werd volledig gerestaureerd door het Porsche Museum en heeft weer zijn originele kleurstelling van 1983. De aanwezige collectie bevatte ook de IMSA-spec 962 uit 1984 die de snelste kwalificatietijd neerzette in Daytona, de 962 C die de Supercup won in 1987 en de 962 C met het startnummer 17, de winnaar van Le Mans in 1987.  

GROUP_C_40Years_013

De reünie werd ook bijgewoond door de toenmalige testingenieur Helmut Schmid en – via video – Norbert Singer, het hoofd van het project en ‘vader’ van de legendarische racewagen. De 956 is de meest succesvolle racer in de geschiedenis van Porsche, die maar liefst 12 jaar op rij grote successen boekte. De 956 was van 1982 tot 1985 ongeslagen op Le Mans en dit succes werd naadloos voortgezet door zijn opvolger, de 962 C, die in 1986 en 1987 de eerste plaats behaalde in de 24-uursrace op het Circuit de la Sarthe. 

GROUP_C_40Years_067

Het bleef in Leipzig niet bij het ophalen van herinneringen, de coureurs stapten ook achter het stuur van ‘hun’ racewagens. Het 3,7 km lange, FIA-gecertificeerde circuit van PEC Leipzig heeft een layout die doet denken aan enkele van de bekendste secties van ’s werelds grootste racecircuits. Hoewel de coureurs niet zo snel reden als vroeger, kreeg iedereen kippenvel toen de krachtige raceauto’s, met hun kenmerkende geluid, over het rechte stuk scheurden.

GROUP_C_050

Gerelateerde artikelen

Nieuwe Audi Q3 maakt indruk vanaf € 52.990*

De Audi Q3 is al meer dan tien jaar een vaste waarde in het premium compacte SUV-segment. Met de nieuwste generatie zet Audi opnieuw de

Lees verder »

Stel je nieuwe Audi Q3 alvast samen

Hij is komende week te bestellen, de nieuwe Audi Q3 SUV e-hybrid.De nieuwe Audi Q3 e-hybrid. Boordevol nieuwe features. Overtuigt met zijn flexibele plug-in hybride-aandrijflijn

Lees verder »

Alles over de accutechnologie van de elektrische Porsche Macan en Taycan

Een Porsche levert ultieme prestaties – ongeacht de aandrijflijn. Voor een hoge vermogensafgifte en snelle laadtijden beschikken de elektrische Macan en Taycan over accu’s die

Lees verder »