Nederlander Larry ten Voorde kampioen Porsche Carrera Cup Duitsland

Met nog twee races te gaan pakt ‘onze’ Larry ten Voorde op de Red Bull Ring de titel in een van de meest prestigieuze merken cups ter wereld. De Nederlandse kopman beleefde samen met het Nederlandse Team GP Elite een dominant seizoen in de Porsche Carrera Cup Duitsland. 

Ten Voorde, die uitkomt voor het Noord-Hollandse Team GP Elite, wist tot nu toe dit seizoen maar liefst 6 van de 14 races te winnen en stond in 13 van de 14 races op het podium. In 2020 en 2021 ging Ten Voorde er ook al met de titel in dit kampioenschap vandoor, waarmee hij de meest succesvolle rijder in de geschiedenis van de Porsche Carrera Cup Duitsland is.

De 26-jarige Tukker wist op zaterdag zijn voorsprong in het kampioenschap met een overwinning uit te breiden naar 73 punten. Vanochtend pakte hij na een hevige strijd, waarbij hij op P3 in het grind geduwd werd, uiteindelijk de 5e plaats. Hiermee scoort hij genoeg punten om zijn derde Porsche Carrera Cup Duitsland titel te verzilveren! Larry: “Mega! Ik ben super trots op deze derde titel en onwijs dankbaar naar het team voor de geweldige auto dit seizoen. Het was een échte team effort. Nu op naar de Hockenheimring, om ook het team kampioenschap te pakken!”

In totaal namen vandaag 28 auto’s mee aan de race op het de Red Bull Ring, die in het voorprogramma van de DTM gereden werd. Alle auto’s in dit kampioenschap zijn gelijk, wat vaak tot spannende gevechten leidt. Zo gingen Larry ten Voorde en, nummer twee in het kampioenschap, Bastian Buus eerder dit seizoen op de Red Bull Ring al deur-tegen-deur het gevecht met elkaar aan. Het kampioenschap bestaat uit acht weekenden en ieder weekend wordt een vrije training, kwalificatie en twee sprintraces gereden op het scherpst van de snede. 

Naast het rijderskampioenschap gaat Team GP Elite ook nog aan kop in het teamkampioenschap en met rijder Sören Spreng in het Pro-Am kampioenschap. Deze kampioenschappen worden eind oktober beslist tijdens de laatste ronde op de Hockenheimring.

Bron: GP Elite

Gerelateerde artikelen

Audi Q9: eerste kijkje in het interieur van een nieuw topmodel

Er zijn auto’s waarvan de innerlijke kwaliteiten meer zeggen dan indrukwekkende prestatiecijfers. De Audi Q9 – Audi’s eerste grote full-size SUV – is er zo

Lees verder »

Vernieuwde Audi Q4 e-tron: standaard nog completer, nu te bestellen vanaf € 45.990

Met ingang van vandaag is de vernieuwde Audi Q4 e-tron te configureren op Audi.nl en te bestellen bij de Nederlandse Audi dealers. Zowel uiterlijk als

Lees verder »

Porsche Taycan Turbo GT met Manthey Kit klokt nieuw Nordschleife-record voor elektrische productieauto’s

Porsche leverde voor veel GT-modellen al een speciaal voor het circuit ontwikkelde Manthey Kit. Nu introduceert Porsche voor het eerst een vergelijkbare kit voor een

Lees verder »