Audi A8 mogelijk met viercilinder

Mogelijk viercilinder in volgende Audi A8

Audi overweegt om een viercilindermotor in de volgende generatie A8 te hangen. Dat heeft Dr. Martin Winterkorn, topman van het Volkswagen-concern waartoe Audi behoort, aangegeven in een interview Auto Motor und Sport (AMS). De kopman gaat binnen enkele weken hoogstpersoonlijk een testrit maken in een van de prototypes om zijn mening over de combinatie van kleine motor en grote limousine te geven.

Naast de viercilinder, die over een turbo zal beschikken, wordt de A8 leverbaar met de motoren zoals we die nu kennen, echter licht aangepast. Een primeur voor het merk is de achttraps S-tronic. De aandrijflijnen zullen een lichtere A8 moeten voortbewegen. Ondanks dat de auto reeds uit aluminium is vervaardigd, zal het wagengewicht verder dalen. Mede door de toepassing van lichtere remmen, wielen en assen.

Audi zal de derde generatie A8 zoals het er nu naar uitziet op de autoshow in Frankfurt (IAA) lanceren. De vierdeurs sedan komt er in zowel een korte als lange uitvoering, al bericht AMS dat de nieuweling er voortaan alleen als lange uitvoering komt. De woordvoerder van de fabriek zet daar vraagtekens bij, aangezien het overgrote deel van de kopers de korte variant kiest.

Wij denken zeker dat ie weer in de korte en in de L uitvoering komt.

Bron: Auto Telegraaf

Gerelateerde artikelen

Audi maakt zich op voor Formule 1-debuut ‘Down Under’

Zondag 8 maart 2026 markeert nu al een onvergetelijke mijlpaal in de geschiedenisboeken van Audi. Overmorgen beleeft het merk officieel zijn Formule 1-debuut tijdens de

Lees verder »

Audi RS 5 Avant takes on the Formula 1® Albert Park Circuit

The Audi RS 5 Avant arrives in Melbourne to take on one of the most iconic Formula 1® circuits in the world. Ahead of the

Lees verder »

Audi voelt nieuwe RS 5 aan de tand in Marokko

Audi heeft de nieuwe RS 5 in Marokko aan een intensieve praktijktest onderworpen. Daar bewees de RS 5 zijn potentie op zowel het Circuit de

Lees verder »