Audi FIS Ski World Cup start in Sölden

• Audi opnieuw hoofdsponsor wereldbeker alpineskiën
• WK in Garmisch-Partenkirchen hoogtepunt seizoen 2010/2011
• Ook Nederlandse Ski Vereniging wordt door Audi ondersteund

Dit weekeinde start, als altijd op de Rettenbachgletsjer in het Oostenrijkse Sölden, de Audi FIS Ski World Cup. Audi is voor het negende achtereenvolgende seizoen titelsponsor van de wereldbeker alpineskiën, waarmee de jarenlange betrokkenheid van Audi bij diverse takken van wintersport wordt voortgezet. In de sneeuw van de bekende skigebieden komt de quattro-vierwielaandrijving optimaal tot zijn recht.

Tussen de start van het wereldbekerseizoen, dit weekeinde in het Oostenrijkse Sölden, en de finale op 20 maart in Lenzerheide in Zwitserland, strijden de alpineskiërs en -skisters op vele plaatsen om de felbegeerde kristallen trofeeën in de disciplines afdaling, Super-G, reuzenslalom en slalom alsmede de wereldbeker algemeen. Tussendoor vindt bovendien van 7 tot en met 20 februari 2011 het WK Alpineskiën plaats in de Zuid-Duitse stad Garmisch-Partenkirchen. Evenals bij de WK’s van de afgelopen jaren is Audi “presenting sponsor” van de strijd om de wereldtitels, het hoogtepunt van het seizoen 2010/2011.

Dertien landenteams rijden met Audi

Felix Neureuther en Maria Riesch, beide afkomstig uit Garmisch-Partenkirchen, zijn er natuurlijk extra op gebrand om voor eigen publiek tijdens het WK goed voor de dag te komen. Evenals de overige skiërs en skisters van het Duitse team dragen zij het Audi-logo op hun wedstrijdtenue, want Audi is al vele jaren hoofdsponsor van de Duitse skifederatie. Ook vele andere nationale skiteams worden door Audi ondersteund: de teams uit Bulgarije, Finland, Frankrijk, Italië, Liechtenstein, Noorwegen, Oostenrijk, Spanje, de Verenigde Staten, Zweden en Zwitserland rijden in het winterseizoen met Audi quattro’s. Ook de Nederlandse Ski Vereniging werkt dit seizoen samen met Audi. De overeenkomst tussen de federatie en de Nederlandse Audi-importeur werd twee weken geleden getekend tijdens de start van de wereldbeker snowboarden in Landgraaf.

Voor het eerst een wereldbeker-slalom in München

Audi is ook nauw betrokken bij een bijzonder evenement, dat dit seizoen voor het eerst op de kalender van de wereldbeker alpineskiën staat: op 2 januari 2011 wordt er een slalom gehouden op een speciaal daarvoor aangelegde piste van 200 meter in het Olympiastadion in München. Op dit parcours, dat hellingen van maximaal 33 graden kent, zullen de beste 16 dames en heren uit de wereldbeker slalom in actie komen en daarbij niet alleen om de overwinning, maar ook om punten voor de wereldbeker strijden.

Audi Nederland

Reacties zijn gesloten.

Gerelateerde artikelen

Audi Concept C: een nieuwe standaard in ontwerp en technologie

Audi onthult de Audi Concept C in Milaan, een volledig elektrische tweezits sportwagen die de nieuwe ontwerpfilosofie van het merk manifesteert. De concept car combineert

Lees verder »

Nederlandse podiumsuccessen in Porsche Mobil 1 Supercup op Zandvoort

Met Robert de Haan (BWT Lechner Racing), die als tweede eindigde, en Flynt Schuring (Schumacher CLRT), die derde algemeen en beste ‘rookie’ werd, eindigden er

Lees verder »

Record met twaalf Nederlanders in Porsche Mobil 1 Supercup op Zandvoort

In het voorprogramma van de Formula 1 Heineken Dutch Grand Prix vindt dit weekeinde, van 29 tot en met 31 augustus, op Circuit Zandvoort ook

Lees verder »