Klaar voor de winter: ContiWinterContact™ TS 850 winnaar eerste winterbandentest 2013

Arvidsjaur - Winter Testing,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beste weggedrag op sneeuw en nat wegdek, lage rolweerstand

Barneveld, 16 september 2013 – De ContiWinterContact™ TS 850 heeft de eerste onafhankelijke winterbandentest van dit jaar met een duidelijke overwinning afgesloten. De band in de maat 185/60 R 15 (voor compacte modellen en middenklassers) scoorde over de gehele linie goed tot zeer goed, met als uitschieters het weggedrag op besneeuwd en nat wegdek. In Nederland is de ContiWinterContact™ TS 850 nu al verkrijgbaar. De testwinnaar is er in maten van 14 t/m 17 inch. Daarmee is hij ook geschikt voor grotere automodellen.

De eerste winterbandentest van dit jaar werd georganiseerd door het Duitse vaktijdschrift ACE Lenkrad in samenwerking met de Oostenrijkse Automobielclub ARBÖ en de technische inspectiedienst GTÜ. De banden werden beproefd in Fins Lapland en op een testterrein in Frankrijk. In de categorie ‘winterbanden voor compacte modellen en middenklassers’ (o.a. Volkswagen Polo, Golf en Audi A3) nam de ContiWinterContact™ TS 850 met de maat 185/60 R 15 het op tegen een groot aantal concurrerende modellen van Europese en Amerikaanse bandenfabrikanten. Een Volkswagen Polo fungeerde als testvoertuig.

 

Intensieve beproeving op 14 punten

Alle winterbanden werden beproefd op 14 belangrijke punten. De ContiWinterContact™ TS 850 kwam als beste uit de bus bij de beoordelingscriteria weggedrag op sneeuw en nat wegdek. Ook bij de beoordeling van de rolsweerstand kwam de band van Continental op de eerste plaats terecht. Een lage rolweerstand is een belangrijke factor bij het realiseren van een zo gunstig mogelijk verbruik. Ook goede tot zeer goede scores op de overige criteria droegen bij aan de overall-overwinning.

 

Breed gamma

De ContiWinterContact™ TS 850 in de maat 185/60 R 15 is geschikt voor montage op een breed scala aan compacte modellen. Het leveringsprogramma is echter veel breder. De ContiWinterContact™ TS 850 is er in maten van 14 t/m 17 inch. Daarmee is de testwinnaar geschikt voor modellen tot en met de hogere middenklasse. Naast de ContiWinterContact™ TS 850 heeft Continental nog een groot aantal winterbanden in het assortiment. Vele daarvan waren bij eerdere bandentests goed voor de overwinning.

Ga hier naar ContiWinter Contract productpagina.

Kijk hieronder om de ContiWinterContact TS 850 in actie te zien.

Gerelateerde artikelen

Record met twaalf Nederlanders in Porsche Mobil 1 Supercup op Zandvoort

In het voorprogramma van de Formula 1 Heineken Dutch Grand Prix vindt dit weekeinde, van 29 tot en met 31 augustus, op Circuit Zandvoort ook

Lees verder »

Nieuwe Audi Q3 Sportback: het beste van twee werelden vanaf € 54.990*

Met de nieuwe Q3 Sportback zet Audi wederom de standaard. De tweede generatie belichaamt de unieke mix van robuust SUV-comfort en de verfijnde sportiviteit van

Lees verder »

Maandag 11 uur de onthulling van de Audi Q3 Sportback

Maandag 11:00 uur de onthulling van de nieuwe Audi Q3 Sportback. Hier de link om hem live te bewonderen.

Lees verder »