Porsche Nederland opent prikkelende tentoonstelling met kunstenaar Casper Braat

In het gloednieuwe Rosewood Amsterdam heeft Porsche Nederland in samenwerking met Casper Braat een tijdelijke tentoonstelling geopend die in het teken staat van innovatie, tijdloos design en vakmanschap.

Casper Braat (1991) verheft het alledaagse tot monumenten van consumentencultuur. In zijn Porsche 911 project ontleedt hij de iconische vormtaal van de auto tot sculpturale symbolen van status en verlangen. De Nederlandse kunstenaar staat bekend om de transformatie van alledaagse voorwerpen tot sculpturen die aanzetten tot nadenken.

Met een scherp oog voor vorm, detail en materiaal onderzoekt Braat de spanning tussen functionaliteit, esthetiek en luxe – thema’s die nauw aansluiten bij Porsche waarden zoals innovatie, tijdloos design en vakmanschap. De tentoonstelling is tot stand gekomen dankzij een samenwerking tussen Porsche Nederland, Casper Braat, TORCH Gallery en Rosewood Amsterdam.

Prikkelende tentoonstelling de gehele maand mei te zien

In The Gallery van het recent geopende Rosewood Amsterdam is een zorgvuldig samengestelde selectie van Braats werk te zien, die zijn vermogen om het gewone te vergroten tot het buitengewone aantoont. Met materialen als marmer, brons en staal nodigen zijn sculpturen de kijker uit om hun omgeving met verwondering en reflectie te heroverwegen.

Porsche Nederland en Casper Braat geven hiermee als eerste invulling aan The Gallery, een creatieve ruimte die Rosewood Amsterdam beschikbaar stelt aan ambitieuze makers, designers en kunstenaars. De tentoonstelling ademt de sfeer van een werkplaats, en verbeeldt de intense arbeid en het vakmanschap van het creatieproces. Daarmee vertoont het opvallend veel gelijkenissen met de geboorte van Porsche zelf: ​​ontstaan vanuit de vastberaden zoektocht naar de ultieme sportwagen veranderde een ruwe schets in een iconisch sportwagenmerk.

De vrij toegankelijke tentoonstelling Work in Progress is de gehele maand mei te bezoeken in Rosewood Amsterdam (Prinsengracht 432-436, Amsterdam).

Bron: Porsche

Rosewood Amsterdam

Casper Braat

https://www.rosewoodhotels.com/en/amsterdam

Gerelateerde artikelen

Nieuwe Porsche Cayenne staat in de startblokken: wereldpremière live te volgen

Porsche presenteert op woensdag 19 november zijn tweede volledig elektrische SUV. De nieuwe Porsche Cayenne debuteert tijdens een digitale wereldpremière die vanaf 15:00 uur Nederlandse tijd zal worden uitgezonden. Drie dagen

Lees verder »

Nieuwe Porsche Cayenne vertrouwt op de expertise van een Formule E wereldkampioen

Met de introductie van de nieuwe Cayenne brengt Porsche niet alleen een nieuwe, volledig elektrische modelserie op de markt. Ook vertaalt Porsche een brok autosporttechnologie

Lees verder »

ABT Audi SQ5

Een mooie upgrade voor je nieuwe Audi Q5 (SQ5) van ABT. Helaas is de SQ5 niet in het assortiment in Nederland. Maar deze mooie Q5,

Lees verder »